De provincie behoort tot een van de armste gebieden in Laos. De bouw van deze kleine kliniek is een enorme vooruitgang voor de oogzorg.
Betere werkomstandigheden, betere oogzorg
Oogarts Dr. Komua doet zijn werk in twee kleine kamertjes. Voor operaties kan hij gebruik maken van de operatiekamer van het algemeen ziekenhuis, maar dan alleen als het uitkomt. Net als in alle ontwikkelingslanden zijn oogproblemen aan de orde van de dag. Onnodige blindheid komt nog veel voor. Dankzij de nieuwbouw kunnen er veel meer patiënten behandeld worden. Een eigen operatiekamer verkort de wachttijden voor mensen die vaak van heinde en ver moeten komen.
Samenwerking
De bijdragen van Lionsclub Land van Cuijk en Noord-Limburg en van de Werkgroep Blinden werden beloond met 50% premie van Wilde Ganzen. Eye Care Foundation stond garant voor het restant van het financieringsbedrag. Alleen de samenwerking van deze 4 organisaties heeft de realisering van de oogkliniek mogelijk gemaakt. Een resultaat om trots op te zijn.